+86-13566334574
86-0574-87597573-3851
Global@sunbun-machine.com
آخرین مشاوره دستگاه قالب گیری تزریقی سانبون
وبلاگ
صفحه اصلی             وبلاگ              وبلاگ

نحوه انتخاب ماشین قالب گیری تزریقی

Dec 21.2021

نحوه انتخاب دستگاه قالب گیری تزریقی

خرید ماشین آلات قالب گیری تزریقی یک پروژه سرمایه گذاری کوچک نیست. خرید ماشین قالب گیری تزریقی خیلی بزرگ ضایع است و خرید خیلی کوچک نامناسب است. بنابراین، انتخاب دستگاه قالب گیری تزریقی که نیازهای محصول شما را برآورده می کند، دغدغه هر خریدار است.

انواع ماشین های قالب گیری تزریقی در بازار بسیار زیاد است، چگونه باید آن را انتخاب کنیم؟ امروز به طور ویژه مقاله ای در مورد نحوه انتخاب دستگاه قالب گیری تزریقی برای شما نوشتیم. اگر قصد خرید دستگاه قالب گیری تزریقی دارید، حتما این مقاله را بخوانید!


میزان تزریق

نرخ تزریق به مقدار (حجم) ماده مذاب خارج شده از نازل در واحد زمان اشاره دارد. مقدار محاسبه شده حاصل ضرب سطح مقطع بشکه و سرعت است.

برخی از تولید کنندگان ماشین های قالب گیری تزریقی به جای سرعت تزریق در جدول مشخصات از سرعت تزریق استفاده می کنند. نرخ تزریق حداکثر ظرفیت پیچ در ثانیه در حین تزریق است. بر حسب cm3/sec یا G/S محاسبه می شود. سرعت تزریق = سرعت تزریق x 3.1416 x (d/2) 2 x چگالی مذاب ماده خام x ضریب راندمان تزریق (d = قطر پیچ).

سرعت تزریق کم است، زمان پر شدن مذاب طولانی است، محصول مستعد ابتلا به مفاصل سرد، تراکم ناهموار قبل و بعد و استرس زیاد است.

برای محصولات تزریقی، در حالی که تزریق با سرعت بالا، قالب های با دمای پایین می توانند برای کوتاه کردن چرخه قالب گیری استفاده شوند. تزریق با سرعت بالا همچنین می تواند نیروی گیره مورد نیاز را بدون پر کردن بیش از حد کاهش دهد. با این حال، اگر سرعت تزریق بیش از حد بالا باشد، هنگامی که مواد مذاب از دروازه عبور می کنند، گرمای برشی بزرگی ایجاد می شود که به راحتی جریان نامنظم، سوختن مواد و استنشاق و اگزوز ضعیف گاز ایجاد می شود. در عین حال، تحت کنترل کلی حلقه باز، تزریق با سرعت بالا نیز نمی تواند تعویض پایدار بین تزریق و فشار نگهدارنده را تضمین کند، که منجر به ناپایداری و ایجاد سرریز محصول یا کمبود مواد می شود.

حداقل نیاز برای سرعت تزریق این است: پر کردن قبل از جامد شدن کانال پلاستیکی کامل شود.

 

سرعت پیچ

سرعت پیچ یک حد بالا و پایین است که بر حسب دور در دقیقه (rpm) بیان می شود. سرعت پیچ اهمیت کمتری نسبت به سرعت سطح پیچ دارد. هر دو مربوط به قطر پیچ هستند. سرعت سطح پیچ (cm/min.)=3.1416 × قطر پیچ (cm) 脳 سرعت پیچ (rev/min).

هر پلاستیک حداکثر سرعت سطح پیچ (سرعت خطی) توصیه شده خود را دارد که نباید از آن تجاوز کرد. به عنوان مثال، سرعت سطح پلی وینیل کلرید سفت و سخت (PVC) نباید از 12 متر در دقیقه تجاوز کند و پلی پروپیلن PP می تواند به 60 متر در دقیقه برسد. ، کامپیوتر می تواند 30 متر در دقیقه اجازه دهد.

به عنوان مثال: هنگام استفاده از یک پیچ 60 میلی متری برای تزریق پلی وینیل کلرید سفت و سخت (UPVC)، حداکثر سرعت پیچ چقدر است؟ حداکثر سرعت پیچ = 1200/(3.1416*6) = 64 دور در دقیقه.

افزایش سرعت پیچ می تواند راندمان تولید را تا حد زیادی بهبود بخشد، اما گرمای برشی مذاب را نیز افزایش می دهد که ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد مذاب شود. در عین حال، افزایش چرخش پیچ باید با یک پمپ هیدرولیک با جابجایی بزرگ و یک موتور بزرگ شده مطابقت داشته باشد و سیستم هیدرولیک نیز باید سرعت جریان بیشتری داشته باشد که هزینه کلی را تا حد زیادی افزایش می دهد. (پلاستیک‌های با ویسکوزیته کم می‌توانند جابجایی موتور هیدرولیک را برای افزایش سرعت کاهش دهند)

 

گشتاور موتور پیچ درایو

موتور هیدرولیکی که پیچ را به چرخش هدایت می کند دارای گشتاور نامی است که برای محاسبه بر حسب نیوتن متر در سیستم بین المللی واحدها (S1) کافی است. حداکثر گشتاور تولید شده تحت فشار سیستم مشخص شده را نشان می دهد. پلاستیک های با ویسکوزیته بالا به گشتاور بالا و سرعت کم نیاز دارند، در حالی که پلاستیک های با ویسکوزیته پایین برعکس هستند. پیچ های بزرگ و پیچ های کوچکتر به گشتاور بیشتری نیاز دارند. از یک شیر فشار متناسب برای تنظیم گشتاور موتور در حین تغذیه به مقدار لازم استفاده کنید.

در همان دستگاه قالب گیری تزریقی، مجهز به یک موتور هیدرولیک ثابت است. روش کلی طراحی مواد با ویسکوزیته کم است، پیچ های بزرگ و کوچک دارای گشتاور کافی هستند (PP، PS، PE و سایر گریدهای ویسکوزیته پایین)، مواد با ویسکوزیته بالاتر، پیچ B را می توان اعمال کرد (ABS، TPR، و غیره، مقداری ویسکوزیته بالا. مواد، فقط برای پیچ A (PA، PC، PET، PMMA، و غیره) قابل استفاده است.

علاوه بر این، هر چه نسبت تصویر بیشتر باشد، گشتاور مورد نیاز بیشتر است.

 

قابلیت پلاستیک سازی

ظرفیت پلاستیک سازی وزن لاستیک سخت عمومی (PS) است که می تواند به طور یکنواخت پلاستیکی شود یا تا دمای ذوب یکنواخت در واحد زمان تحت بالاترین سرعت پیچ و فشار برگشت صفر دستگاه قالب گیری تزریقی افزایش یابد. واحد بر حسب گرم در ثانیه یا کیلوگرم در ساعت بیان می شود. ظرفیت پلاستیک سازی (کیلوگرم در ساعت) = 1.29 ℳD2 脳h1 脳 چگالی 脳rpm 60 梅1000 脳 راندمان D = قطر پیچ (سانتی متر)، h1 = عمق بخش اندازه گیری (سانتی متر)، راندمان به طور کلی 85٪ است.

بنابراین، ظرفیت پلاستیک سازی موادی غیر از PS را می توان با توجه به تفاوت وزن مخصوص تبدیل کرد. اندازه ظرفیت پلاستیک سازی مربوط به قطر پیچ، طراحی پیچ، سرعت پیچ و غیره است. ظرفیت پلاستیک سازی مشخص شده بر روی دستگاه حداکثر (PS) است، اما به دلیل سرعت خطی مجاز (سرعت پیچ) هر ماده متفاوت است، توانایی پلاستیک سازی هر ماده نیز متفاوت است.

به منظور افزایش تولید و کاهش زمان چرخه، زمان پلاستیک سازی (ذخیره سازی) به بهترین وجه در زمان خنک شدن کامل می شود. به منظور کاهش مصرف انرژی، زمان پلاستیک سازی نباید خیلی کمتر از زمان خنک شدن باشد. انتخاب بستگی به خاص یا بیشتر تولید دارد بستگی به محصول دارد.

 

نیروی بستن

(نیروی گیره نیز نامیده می شود) پارامتر مهم ماشین های قالب گیری تزریقی موجود در بازار، یعنی نیروی گیره ای که توسط دستگاه قالب گیری تزریقی به قالب وارد می شود.

نیروی بستن همان حجم تزریق است که نشان دهنده توانایی ماشین در پردازش محصول تا حد معینی است. و به عنوان پارامتر اصلی برای نشان دادن اندازه دستگاه استفاده می شود. در حال حاضر اکثر تولید کنندگان ماشین های قالب گیری تزریقی از نیروی گیره (تن) به عنوان نام مدل ماشین استفاده می کنند.

هنگام انتخاب دستگاه، سعی کنید از مقدار کمتر از حداکثر نیروی گیره استفاده کنید. نیروی گیره کافی متناسب با ناحیه پیش بینی شده حفره قالب است که مساحت حفره قالب بر روی سطح جداسازی قالب پیش بینی شده است. لازم به ذکر است که: نیروی گیره ناکافی باعث چشمک زدن (فلاپ) محصول در فرآیند تولید و یا شکل نگرفتن آن می شود. و اگر نیروی گیره خیلی زیاد باشد باعث هدر رفتن منابع سیستم می شود. اگر نیروی گیره و قالب بسیار بیشتر باشد نیازهای قالب باعث افزایش تغییر شکل قالب و کاهش عمر دستگاه و قالب می شود.

به طور کلی، نشانگر نیروی گیره با یک تن متریک (برابر با 1000 کیلوگرم) یا نیروی کیلونیوتون بیان می شود و یک تن متریک تقریباً برابر با 10 کیلونیوتن است.

 

سکته مغزی باز شدن قالب

حرکت باز کردن قالب، فاصله جابجایی قالب متحرک از بسته شدن قالب تا دهانه قالب است. حرکت باز شدن قالب حداکثر ارتفاع H قطعه قالب گیری تزریقی را تعیین می کند. این رابطه به این صورت است: حرکت باز کردن قالب 鈮� 2H + طول نازل L. در صورت استفاده از سیستم دونده داغ، L=0. نابرابری فوق فضایی را برای گرانش، دستکاری کننده ها یا دست انسان فراهم می کند تا قطعات قالب گیری تزریقی را از بین ببرد.

 

ارتفاع قالب (ضخامت)

ارتفاع قالب از دوران دستگاه های گیره عمودی باقی مانده است. در دستگاه گیره قالب افقی نام مناسب تر ضخامت قالب است. در مشخصات یک ماشین قالب گیری تزریقی، مدول در محدوده ای بیان می شود که نشان دهنده حداقل تا حداکثر ضخامت قالب است که دستگاه قالب گیری تزریقی می تواند در خود جای دهد. تفاوت بین آنها تنظیم مدول دستگاه قالب گیری تزریقی است.

در مشخصات دستگاه قالب گیری تزریقی با گیره مستقیم هیدرولیک، مدول با عددی نشان داده می شود که نشان دهنده حداقل ضخامت قالب است که دستگاه قالب گیری تزریقی می تواند در خود جای دهد. ضخامت قالب موجود باید بیشتر از حداقل مدول باشد تا دستگاه قالب گیری تزریقی بتواند قالب را ببندد و قفل کند. در غیر این صورت، از یک دستگاه قالب گیری تزریقی کوچکتر استفاده کنید (در واقع باید یک دستگاه گیره کوچکتر باشد). ضخامت قالب موجود باید کمتر از مدول حداکثر باشد تا بتوان قالب را زمین گذاشت. در غیر این صورت باید از دستگاه قالب گیری تزریقی بزرگتر استفاده شود. این پارامتر اندازه فضای باز قالب و عمق محصول را تعیین می کند. هرچه مدول بیشتر باشد، عمق محصول عمیق تر است، برعکس، عمق محصول کمتر است.

 

حداکثر فاصله باز شدن الگو

حداکثر فاصله باز شدن قالب حداکثر فاصله بین شابلون ثابت و شابلون متحرک در هنگام جمع شدن دستگاه گیره است. رابطه آن با ضربه باز شدن قالب و مدول حداکثر/حداقل به شرح زیر است

در دستگاه قالب گیری تزریق لولایی، حداکثر فاصله باز شدن قالب = ضربه باز شدن + حداکثر مدول.

در دستگاه قالب گیری تزریقی فشار مستقیم قالب هیدرولیک، حداکثر فاصله باز شدن قالب = ضربه باز شدن قالب + حداقل تحمل مدول.

 

فاصله میله کراوات

فاصله بین پایه های راهنما، اندازه کلی قالب را تعیین می کند و قالب تنها زمانی قابل استفاده است که بتوان آن را در فضای میله اتصال قرار داد. فضای کشش در ابعاد افقی و عمودی، همانطور که در نمادهای زیر نشان داده شده است، بیان می شود. اگر قالب از بالا بلند شود، عرض آن باید از فضای میله افقی کوچکتر باشد. اگر قالب از پهلو به داخل فشار داده شود، طول آن باید کمتر از فضای میله عمودی باشد.

توصیه می شود در هر دو طرف قالب بیش از 25 میلی متر و در دو طرف قالب بزرگ 50 میلی متر فاصله بگذارید. همچنین لازم است از برخورد قالب سنگین با میله کراوات در حین نصب جلوگیری شود که باعث فرورفتگی آن شود و بر حرکت صاف قالب موبایل بعدی تأثیر بگذارد.

 

اندازه قالب

قالب یک صفحه ضخیم است که در پشت قالب قرار می گیرد. توصیه می شود برای جلوگیری از خم شدن قالب در حین تزریق، قالب نباید از اندازه قالب بیشتر شود. به طور کلی توصیه می شود که شکل شابلون از فاصله مرکزی میله های اتصال بیشتر نباشد.

سپر ماشین های تزریقی نمونه ای از استفاده از قالب بسیار عریض است. برخی از تولید کنندگان می توانند الگوهای ویژه بزرگ شده را ارائه دهند.

اگر قالب خیلی کوچک باشد، فشار خمشی بیش از حد روی قالب ایجاد می کند و حتی قالب را می شکند. کوچکترین قالب باید دو سوم فاصله داخلی میله را اشغال کند.

 

قطر میله کراوات

به جز ماشین های کوچک (با نیروی گیره 30 تن یا کمتر) که دارای دو میله اتصال هستند، اکثر ماشین های قالب گیری تزریقی با میله های اتصال از چهار میله استفاده می کنند. نیروی کشش مشترک آنها قالب را قفل می کند تا با رانش معکوس ایجاد شده توسط فشار حفره در حین تزریق مقابله کند.

اگر نیروی کششی به طور مساوی بر روی چهار میله اتصال توزیع شود، تنش هر میله به صورت زیر است: تنش = نیروی بستن ℳ 1000/(3.1416 ℳ (d2/4) * 4) = نیروی گیره 1000/(3.1416 脳) . (تنش بر حسب کیلوگرم بر میلی متر مربع، نیروی گیره بر حسب تن و قطر d بر حسب میلی متر محاسبه می شود.)

تنش شکست فولاد با کشش بالا بیش از 90 کیلوگرم بر میلی متر مربع است. فولاد کم کربن تنها 20 کیلوگرم بر میلی متر مربع است. اما با در نظر گرفتن یک ضریب ایمنی، ضریب ایمنی عمومی بیش از 10 برابر تعیین می شود. یعنی در مورد استفاده از فولاد با کشش بالا، تنش کلی طراحی زیر 9 کیلوگرم بر میلی‌متر مربع است. هنگامی که تنش شکست بیش از حد شود، میله اتصال شکسته می شود.

دلایل شکستگی میله کراوات عبارتند از:

آ. ضخامت قالب ناهموار؛

ب حفره متقارن نیست.

ج دستگاه تنظیم قالب از حالت تنظیم خارج شده است.

همه آنها باعث کشش ناهموار میله کراوات می شوند.

دلیل دیگر این است که دمای قالب افزایش می یابد و باعث انبساط قالب می شود و بنابراین کشش میله اتصال بیشتر از زمانی است که قالب تنظیم می شود. شکستگی‌های میله‌های اتصال معمولاً در پایین رزوه پیچ به دلیل تمرکز تنش در آنجا هستند. به طور خاص، میزان وقوع پایین پیچ در سه دندانه اول قالب ثابت به 90٪ می رسد. به همین دلیل، هائیتی دارای ساختار کششی خاصی برای مهره در قالب ثابت برای بهبود آن است.

 

نتیجه

توضیحات بالا در مورد انتخاب دستگاه قالب گیری تزریقی توضیح داده شده است. اگر مایل به خرید دستگاه قالب گیری تزریقی با قیمت مناسب و کیفیت خوب هستید، لطفا به وب سایت رسمی ما مراجعه کنید:www.sunbun-machine.com

0   نظرات
پیام بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *
ثبت کردن نظر
شرکت تجهیزات هوشمند ژجیانگ سانبون، با مسئولیت محدود(دستگاه Sunbun)شعبه گروه Sunbun است. که در سال 1993 تاسیس شد. طی نزدیک به 30 سال توسعه، گروه Sunbun اکنون دارای پایگاه تولیدی Wenzhou، Hangzhou، شانگهای، Xuzhou، Quzhou 7 است.
با ما تماس بگیرید
در حال حاضر منبع یک ماشین قالب گیری تزریقی را تهیه کنید!
جزئیات درخواست خود را وارد کنید، ما در عرض 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد
درخواست خود را ارسال کنید
*ما به محرمانه بودن شما احترام می گذاریم و تمامی اطلاعات محفوظ است.