+86-13566334574
86-0574-87597573-3851
Global@sunbun-machine.com
آخرین مشاوره دستگاه قالب گیری تزریقی سانبون
وبلاگ
صفحه اصلی             وبلاگ              وبلاگ

روند توسعه تزریق دیواره نازک با سرعت بالا

Dec 21.2021

صفحه نمایش محصولات پلاستیکی دیوار نازک

محصولات پلاستیکی دیواره نازک به دلیل سهولت بازیافت و آلودگی کم محیطی به طور گسترده در هوافضا، میزهای ناهار خوری، پزشکی و بهداشت، محصولات الکترونیکی و سایر صنایع استفاده می شود.دستگاه قالب گیری تزریقی دیواره نازک با سرعت بالامی تواند در مواد و زمان صرفه جویی کند و یکی از تجهیزات مهم تولید محصولات پلاستیکی در آینده است.


وضعیت فعلی قطعات جدار نازک

هزینه مواد اولیه پلاستیک معمولاً حدود 50 تا 80 درصد هزینه محصول را تشکیل می دهد که کاملاً نگران کننده است. ساخت دیواره نازک به کاهش این نسبت کمک می کند. به طور خاص، طراحی محصولات پلاستیکی روزانه مربوط به جعبه ناهار مصرف کننده، لوازم پزشکی و محصولات الکترونیکی نازک تر و نازک تر می شود. محصولات دیوار نازک به دلیل مزایای کاهش وزن و ابعاد محصول، طراحی و مونتاژ آسان یکپارچه، کوتاه کردن چرخه های تولید، صرفه جویی در مواد و کاهش هزینه ها، به هدفی در صنعت مصرف کننده پلاستیک تبدیل شده اند. در حال حاضر، محصولات دیوار نازک به یک روند جدید در صنعت قالب‌گیری پلاستیک تبدیل شده‌اند. یکی از کانون های تحقیقاتی

 

عوامل موثر بر قطعات جدار نازک

محصولات جدار نازک به قطعات کار با ضخامت جداره نسبتا نازک اطلاق می شود که به آنها قطعات جداره نازک گفته می شود. در صنعت به قطعات کار با ضخامت دیواره کمتر از 1 میلی متر، قطعات جدار نازک می گویند. این مقاله عمدتاً در مورد تزریق قطعات جدار نازک بحث می کند. در فرآیند قالب گیری تزریقی، تعریف دیواره نازک به نسبت فرآیند/ضخامت دیوار، ویسکوزیته پلاستیک و ضریب انتقال حرارت مربوط می شود. فاصله راندر اصلی قالب تا دورترین نقطه محصول نهایی را جریان فرآیند (نشان داده شده با L) می گویند، تقسیم بر ضخامت دیواره محصول نهایی (نشان داده شده با t)، ضخامت فرآیند/دیوار نامیده می شود. نسبت وقتی L/t> 150 باشد به آن دیوار نازک می گویند. اگر ضخامت فرآیند ناهماهنگ باشد، نسبت ضخامت فرآیند/دیوار را می توان در مقاطع محاسبه کرد. ضریب ویسکوزیته پلی پروپیلن (PP) 1 است. جریان فرآیند جعبه ناهار یکبار مصرف 135 میلی متر، ضخامت دیواره 0.45 میلی متر و نسبت فرآیند / ضخامت دیوار = 300 است. ضریب ویسکوزیته پلی کربنات (PC) 2 است. جریان فرآیند قاب باتری تلفن همراه 38mm، t=0.25mm و نسبت ضخامت فرآیند/دیوار=152 است. بنابراین، ویسکوزیته پلاستیک کلید محصول نهایی است.

 

رابطه بین محصولات جدار نازک و ماشین های قالب گیری تزریقی

زمان پر شدن قالب تزریقی دیواره نازک بسیار کوتاه است و بسیاری از زمان های پر شدن کمتر از 0.5 ثانیه است. پیروی از منحنی سرعت یا فشار قطع در این مدت کوتاه غیرممکن است. بنابراین، برای کنترل دستگاه تزریق باید از یک ریزپردازنده با وضوح بالا استفاده شود. در طول کل فرآیند قالب گیری تزریق، فشار و سرعت باید به طور مستقل به طور همزمان کنترل شوند. مرحله پر کردن دستگاه تزریق معمولی با سرعت کنترل می شود و روش تغییر به کنترل فشار در مرحله نگهداری فشار دیگر قابل اجرا نیست.

دستگاه تزریق با سرعت بالا عمدتاً برای محصولاتی با الزامات چرخه نسبتاً بالا و الزامات ضخامت دیواره نسبتاً نازک هدف قرار می گیرد. مشابه واحد زمان، خروجی نسبتا بزرگ است، ساختار محصول ساده است و هزینه محصول را می توان به طور موثر کاهش داد. آشناترین جعبه ناهار یکبار مصرف جداره نازک، محصولاتی مانند لیوان های یکبار مصرف است. در حال حاضر از بهترین دستگاه های تزریق پرسرعت موجود در بازار می توان به دستگاه تزریق دیواره نازک VS-100 از شرکت تایوان Zhongjing Machinery Co., Ltd. و دستگاه تزریق آلمانی دکتر بوی، دستگاه پرسرعت داکومار، WITTMANN اشاره کرد. BATTENFELD، ARBURG، ژاپن استیل JSW و چین Sunban و دیگر تولیدکنندگان معروف ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی ماشین‌های تزریق ویژه را توسعه دادند.

دستگاه قالب گیری تزریقی با سرعت بالا

 

الزامات مواد برای قطعات جدار نازک و کنترل معقول زمان خنک سازی

مواد قالب گیری تزریقی با دیواره نازک باید دارای ویژگی های زیر باشند: سیالیت خوب. قدرت ضربه بالا؛ دمای تغییر شکل حرارتی بالا؛ ثبات ابعادی خوب؛ مقاومت حرارتی بالای مواد؛ مقاوم در برابر شعله خوب؛ مونتاژ مکانیکی بالا؛ ظاهر جلوه با کیفیت خوب و غیره

در حال حاضر، مواد متداول مورد استفاده برای قالب‌گیری تزریقی جداره نازک شامل پلی کربنات (PC)، اکریلونیتریل-بوتادین-استایرن (ABS) و مخلوط PC/ABS و غیره است. مواد مناسب برای تزریق دیواره نازک باید پس از سیالیت جریان بیشتری داشته باشند. مواد خام خوب نیست، فقط می توان آن را از تجهیزات بهبود داد، مانند افزایش دمای مواد، سرعت بالا و فشار بالا، استفاده از دستگاه دمای روغن یا اثر دونده داغ برای بهبود سیالیت مواد خام برای دستیابی به هدف از تولید محصولات واجد شرایط

زمان خنک‌سازی 80 درصد از چرخه قالب‌گیری تزریقی را تشکیل می‌دهد. تنها با ارزیابی دقیق زمان خنک شدن قطعه پلاستیکی می توان چرخه قالب گیری قطعه پلاستیکی را به دقت ارزیابی کرد. زمان خنک شدن به مواد اولیه، ضخامت دیواره محصول، دمای تزریق، دمای قالب و غیره مربوط می شود.

 

توسعه و استفاده از فناوری تزریق با سرعت بالا

با توسعه سریع مواد پلیمری و ساخت، پلاستیک های مهندسی به طور گسترده ای در ابزار دقیق، مترهای الکترونیکی، محصولات صوتی و تصویری، تجهیزات پزشکی، تجهیزات ارتباطی و لنزهای نوری استفاده می شود. اکثر این محصولات پلاستیکی از نظر اندازه کوچک، جرم کوچک، شکل پیچیده یا دیواره بسیار نازک هستند و دقت ابعادی، خطای شکل و موقعیت، پایداری کیفیت، کیفیت ظاهری و سایر پارامترها همگی لازم است بالا باشند. تزریق با سرعت بالا ضروری است. در حال حاضر، تکنولوژی تزریق با سرعت بالا به طور عمده به ماشین های پر سرعت هیدرولیک کامل، ماشین های پر سرعت تمام الکتریکی و ماشین های پرسرعت ترکیبی الکترو هیدرولیک با توجه به حالت رانندگی تقسیم می شود. فناوری اولیه تزریق با سرعت بالا تماماً هیدرولیک است.

با توجه به کاربرد بالغ سروو موتور و کاهش قابل توجه قیمت و همچنین نیاز به حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در انرژی، در سال های اخیر، فناوری های تزریق پرسرعت تمام الکتریکی بیشتر و بیشتر شده است. آنها مزایایی در حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی در انرژی دارند، اما از نظر عمر مفید به خوبی همه نیستند. دستگاه قالب گیری تزریق هیدرولیک و هزینه بالا. بنابراین، توسعه یک ماشین ترکیبی الکترو هیدرولیک با سرعت بالا ضروری است. این نوع جدیدی از دستگاه تزریق است که درایو هیدرولیک و الکتریکی را ادغام می کند و مزایای دستگاه قالب گیری تزریقی کاملاً هیدرولیک را در دقت قالب گیری و اشکال پیچیده و دقت موقعیت یابی کاملاً الکتریکی را ترکیب می کند. و مزایای صرفه جویی در انرژی، سر و صدای کم،

توسعه و بکارگیری فناوری تزریق پرسرعت سطح فنی ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی داخلی، به‌ویژه طراحی و توسعه سطح و سطح ماشین‌های تزریق دقیق سری را به شدت ارتقا داده و نقش بسزایی در ارتقای توسعه و رقابت داخلی دارد. صنعت ماشین آلات پلاستیک. اهمیت

تزریق با سرعت بالا عمدتاً در زمینه های زیر استفاده می شود: محصولات مختلف دیواره نازک PP، PE، PS، مانند جعبه های ناهار یکبار مصرف، فنجان های حمل و نقل هوایی، جعبه های IML. محصولات با تیراژ بالا مانند سرنگ و لوازم جانبی صنعتی دقیق و غیره این نوع محصول مصرفی با شکاف بازار زیاد است و بازیافت این نوع محصول به راحتی قابل طبقه بندی به محصولات دیگر، بازیافتی و خواهد بود. باعث آلودگی محیط زیست نمی شود و چشم انداز بازار گسترده ای دارد.

 

نتیجه

برای شرکت های کوچک و متوسط ​​که نیاز به تولید محصولات جدار نازک دارند، انتخاب ماشین های قالب گیری تزریقی با سرعت بالا برای تولید راه خوبی است. در صورت نیاز به خرید دستگاه قالب گیری تزریقی با سرعت بالا، می توانید برای مشاهده دستگاه های مربوطه اینجا کلیک کنید یابا ما تماس بگیرید!

0   نظرات
پیام بگذارید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *
ثبت کردن نظر
شرکت تجهیزات هوشمند ژجیانگ سانبون، با مسئولیت محدود(دستگاه Sunbun)شعبه گروه Sunbun است. که در سال 1993 تاسیس شد. طی نزدیک به 30 سال توسعه، گروه Sunbun اکنون دارای پایگاه تولیدی Wenzhou، Hangzhou، شانگهای، Xuzhou، Quzhou 7 است.
با ما تماس بگیرید
در حال حاضر منبع یک ماشین قالب گیری تزریقی را تهیه کنید!
جزئیات درخواست خود را وارد کنید، ما در عرض 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد
درخواست خود را ارسال کنید
*ما به محرمانه بودن شما احترام می گذاریم و تمامی اطلاعات محفوظ است.